Yoğurtla Yendiğinde Lezzeti Arşa Çıkan Yemekler

0
235

Hem bu kadar faydalı hem de bu kadar lezzetli başka bir yiyecek daha var mıdır ? Neredeyse her yemeğe yakışan hatta bazen bizzat kendisi yemek olan yoğurt en çok hangi yemeklerin lezzetine lezzet katıyormuş gelin birlikte bakalım.

Kızartma

Neredeyse her tür sebzenin kızartması yapılır. Yoğurtla en çok yakışanı ise hiç şüphesiz biber, kabak ve patlıcan kızartmasıdır. Domates sosuyla birlikte üzerine dökeceğiniz sarımsaklı yoğurt bir anda yemeğinizin lezzetini nirvanaya ulaştıracak.

Ispanak Yemeği

Ispanağın bir çok çeşidini severek yiyoruz. Fakat en sağlıklı olanı hiç şüphesiz üzerine bol yoğurtla zeytinyağlı ıspanak yemeği !

Fellah Köftesi

İster meze, ister ana öğün, isterseniz beş çaylarınıza eşlik edecek bir aperatif… Günün her saati yiyebileceğimiz bu lezzeti, hiç denemediyseniz bir de sarımsaklı yoğurt ile denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz 🙂

Etli Yaprak Sarma

Kayseri usulü, salçalı sos ve minik kuşbaşı etli harçla yapılan bu yemeği sıcak sıcak ve sarımsaklı yoğurtla yemelisiniz.

Kabak Yemeği

Sağlık ve lezzet yine bir arada ! Kabak yemeğinin sarımsaklı yoğurt ile muhteşem buluşması !

Pirinç Pilavı

Siz de pilavı yoğurtla karıştırıp yiyenlerden misiniz 🙂 Çocukluğumuzdan kalma bu lezzet bizim için hala devam ediyor 🙂

Kıymalı Biber Dolması

Zeytinyağlısı aperatif, kendisi ana öğün olan yemeğimizdir. Sıcak yenir ve isteğinize göre sarımsaklı ya da sarımsaksız yoğurt ile servis edilir.

Karnabahar

Kızartması da yemeği de yoğurt ile adeta aşk yaşayan sebze. İkisini de bol sarımsaklı yoğurt ile yemeniz bizden size tavsiye !

Yağlama

Muhteşem bir Kayseri yemeği olan yağlamadan size emek emek yapılan kayseriye has yemekler adlı yazımızda bahsetmiştik. Sarımsaklı yoğurt, yağlamanın olmazsa olmazıdır bu da bizden küçük bir tüyo 🙂

Mantı

Kayseri mantısı yoğurtsuz, o yoğurt ta sarımsaksız olmaz ! 🙂

Gerçek bir Kayserilinin elinden çıkmış, ev yapımı Kayseri mantısına yine bir Kayseri kuruluşu olan, babadan oğula geleneksel işletme sistemiyle 4 kuşaktır hizmet veren ve orijinal Kayseri lezzetlerinin en hijyenik, en kalitelisini bulabileceğiniz Pastırmacı Hayrullah‘tan bi tıkla kapınıza kadar getirtebilirsiniz 🙂 Size yalnızca mutfaktaki marifetlerinizi göstermek kalır 🙂

Afiyet Olsun 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here