Şekeri Bırakmanız Gerektiğini Gösteren 7 İşaret

0
206

Şeker hastalığı diğer adıyla diyabet. Herkesin en az bir tanıdığının sahip olduğu hastalık. Ciddi önlem alınmadığında vücudun uzuvlarının kesilip hastalığın yavaşlatılmaya çalışıldığı, önlem alındığında ise hastalık sahibi kişinin uzun süreler sağlıklı bir yaşam sürdüğü hastalık. Peki bu hastalığın göstergeleri nedir, sadece doktora giderek mi öğrenebilirsiniz yoksa yaşantınızın içinde değişen bazı davranışlarınızdan da bunu anlayabilir misiniz ? Gelin bunları başlıklar altında inceleyelim.

 

7. Kontrol edilemeyen bir iştahınız varsa, şekeri kesin

Bir donut gördüğünüzde duramıyorsanız ya da korkunç soda alışkanlığınız varsa şekeri kesmenizi öneriyoruz.

6. Bilinç Bulanıklığı varsa şeker suçlu olabilir

 

5. Kendinizi devamlı süper yorgun hissediyorsanız, Şeker Toleransınızı Ölçtürün

4. İçeceklerinizin şekeri hiç yeterli olmuyorsa

3. Devamlı hastaymış gibi görünüyorsanız

Kendinizi devamlı hasta gibi hissediyorsanız ve bu durum bitmiyorsa bir şeker sinyali olabilir. Bu durumda yeme alışkanlığınızı gözden geçirmeniz gerekebilir.

2. Teniniz sürekli bozuk (sağlıksız) gürünüyorsa

  1. Aşırı kilo almak

Amerika’ da Şeker hastalığı kilo almanın ve obezitenin en büyük nedenlerinden biri olarak ortaya çıktı. Eğer kilo alıyorsanız daha da kötü bir duruma evrilmeden

 

Bu 7 işaretten birine sahipseniz şeker hastalığı sahibi olabilir. Kesin olmasa da bir doktora görünüp şeker toleransınızı ölçtürmenizde yarar var. Ama her halükarda yediğinize içtiğinize dikkat etmeniz her türlü hastalığı önlemek için elzemdir. Herkese sağlıklı kopi peystler.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak : http://cyber-breeze.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here