Her Gün Kahve İçtiğinizde Olacak 7 İnanılmaz Şey

0
246

Ayılmam lazım ! Belki de son zamanlarda en çok duyduğumuz cümlelerden biri oldu bu. Artık kahve çoğumuz için bir sabah ritüeli olmuş durumda. Kafein etkisi gün içinde beynimizin doğru yönde hareket etmesini sağlıyor. Her yanımızda açılan kahve dükkanları ve son zamanlarda açılan Starbucks benzeri ve farklı konseptteki dükkanlar kahveyi artık sadece sabah içeceği olmaktan çıkardı, gündelik alışkanlık haline getirdi.

Enerji vermesine ek olarak kahve, her gün tüketenler için yararları da vardır. Her gün kahve içtiğinizde olan 7 inanılmaz şeyi aşağıda sıraladık.
1 – Vücut geliştirme ve spor performansınızı arttıracaktır.

Spordan önce bir bardak kahve içtiğinizde destekleyici ürünler almanıza gerek kalmayacak. Kaslarınız kafeini emecek, kan dolaşımınız içindeki yağ asidleri büyüyerek kaslarınızın yağları yakmasına izin verecek

Daha sonra yapacağınız egzersizler için vücudunuz otomatik olarak bu karbonhidratları saklayarak, vücut geliştirme ve spor performansınızı katkıda bulunacak gelişmesini sağlayacak.

coffee-workout-1024x764

 

2. Diabet Tip 2’ye yakalanma riskinizi azaltacaksınız.

Amerikan Kimya Topluluğunun araştırmasına göre her gün içilen 4 fincan kahve gelişen diabet 2 riskine yakalanma oranını % 50 azaltıyor. Üstelik , sonraki her ek 1 fincan kahvede bu orana % 7 ekleniyor.

images-kahve

 

3.Beyin sinir ileticilerinizin üretimini arttıracaksınız

Kahve beynin zihinsel fonksiyonlarını düzenleyen serotonin, dopamin ve nöroadrenalini uyarır.

Günde 2 ile 4 fincan kahve için önerisinin nedeni bu uyarılan dürtüler sayesinde intihar eğilimindeki erkek ve kadınların sayısı yarıya kadar inmesidir.

o-COFFEE-HEALTH-BENEFITS-facebook

 

4. Cilt kanserine yakalanma olasılığınız azalacak

Cilt kanseri veya diğer kanserler için karşı koruma konusunda kesin bir kanaat olmamasıyla beraber Brigham Kadın Merkezi ve Harvard Üniversitesi araştırmacıları günde 3 fincandan faze kahve içen kadınların diğer kadınlara göre cilt kanserine yakalanma riskinin daha az olduğunu keşfettiler.

kahve_kadınlar

 

5. Daha akıllıca ve yararlı kararlar alacaksınız

Kahve sadece sizi neşelendirmez ,zihninizin daha zekice ve daha etkili karar almanızı geliştirir. Bu yüzden öğleden sonra bir kahve molası vermen hem senin hem de patronunun için gazelle bir aktivite olacak.

Ek olarak sağlıklı ve efektif karar almana yardımcı olan kahve zihninin sağlıklı kalmasını da sağlar. Güney Florida Üniversitesi ve Miami Üniversitesi’nin yaptığı çalışmalara göre kahve alzheimer başlangıç riskini büyük oranda azalttığı kanıtlanmıştır.

kahve içen herif
6. Daha az stress olacaksınız… Kokusuyla bile

Streslisiniz çünkü dün gece az mı uyudunuz ? Ya da bir gee öncesinde ? Seul Ulusal Ünivesitesi’nin araştırmalarına göre kahvenin ve çekirdeklerinin kokusunu almak bile stresimizi atmamıza yardımcı oluyor. Bu yüzden günün haha gazelle geçmesi için yatağınızın kenarında sabah daha relaks olmuş ve stressiz uyanmak için kavrulmuş kahve bulundurun.

 

kahve_içerik
7. Daha mutlu hissedeceksiniz 

ve sadece yüksek kafein oranından değil . Çalışmalar gösteriyor ki düzenli kahve içicileri hiç içmeyenlere göre % 10 daha az depresyona giriyor. Ayrıca içerisinde bulunan antioksidanlardan dolayı kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

Kahve diğer meyve sebzelerden daha çok antioksidan içerdiği için, vücudun daha zinde ve enerjik kalmasını sağlar, hastalıklara karşı korur.

canada_dating

 
Sonuç

Kahvenin vücuduna, zihnine ve yaşam tarzına pozitif etkilerini bildiğin için artık daha mutlu olmalısın. Her gün kahve içmek sizi her anlamda pozitif yaptığı gibi sağlığınıza ve günlük yaşamınıza da pozitif etki eder.

Siz de her gün kahve içen bir düzenli kahve içicisiyseniz, taze ve özel harman kahveler içiyorsanız, kahve hakkında eğitim ekipmanlarıyla beraber daha bilgili olmak istiyorsanız her gün kahve sloganı ile yola çıkan ve kahve içicilerin sorunlarına kısa zamanda çözüm bulan Kahve 365 ile tanışın. Kahve 365 kahve kullanıcılarına Türk Kahvesi’nden harman kahvelere, barista eğitimlerinden kahve makinelerine kadar bir çok alanda çözümler sunuyor. Her gün kahve sloganı ile amacı herkese kahveyi tanıtmak ve içirmek olan Kahve 365 ‘ a bir tıklayın.

kahve 365 facebook 1

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here