Erkeğin Kalbine Giden Yol; Venüs.

0
312

Kopipeyst’in astroloji yazılarına da başladığımızı belirterek güzel yazımızda güzeller güzeli mitolojinin sevgi tanrıçası nam-i değer Venüs’ten bahsedeceğiz.

Venüs astrolojide; sanatı, yaratıcılığı, lüksü, zevki, sevgiyi, bağlılığı aklınıza gelecek ne kadar zevki sefa his varsa onları temsil eder. Kadın haritasında Venüs’e baktığımızda; nasıl bir kadın olduğunu, flörtöz mü değil mi, erkeğini nasıl tavladığını ya da elde etmekten mi elde edilmekten mi hoşlandığını anlayabiliyoruz. Tabii bu kompozisyonlar, diğer kavuşum ve açılardan bağımsız şekilde değerlendirmek çok olanaklı olmasa da kesinlikle bir fikir verir.
Erkek haritasında Venüs’e baktığımızda; onun için ideal kadını verir. Hayallerindeki kadını, hangi kadınları çekici bulduğunu çıkartabiliriz. (cinsel yönden çekicilik bahsettiğim, çünkü duygusal çekiciliği daha çok ay burcuna bakarak görebiliriz)

Bu kısa on bilgiden sonra Venüs burcuna göre erkeklerin hangi kadınlardan hoşlandığına değinelim 🙂

Venüs Koç Erkeği

Venüs’ün çok sevdiği bir burç değildir koç. Bencillik ve dominantlık ön planda olabilir ve karşında yorulmayacak, zor kadınlardan onu zorlayacak kadınlardan hoşlanırlar. Dikkat edilmesi gereken şey koç erkeğiyle kesinlikle rekabet etmemek gerektiğidir.

Venüs Boğa Erkeği

Venüs’ün en güçlü olduğu burçlardan biridir boğa. Bütün enerjisini kullanabilir kullandırtır gerekirse. Romantizm, sadakat, güvenilir ilişki bu erkeğin aradığıdır. Bu erkekler kendine güvenen kadınlara bayılırlar. Yemek yapan kadını baş tacı eder, midesine düşkün boğalar. Dikkat edilmesi gereken rahatına düşkün Venüs boğa erkeği ile ilişkinin rutine bağlaması olabilir.

Venüs İkizler Erkeği

Biraz konuşkan biraz zeki tüm hislerini kelimelerle ifade eden Venüs ikizler erkeği, sizi muhtemelen çok önceden düşünmüştür ve kafasında tartmıştır. Ve öyle karşınıza çıkmıştır. Her şeyi hesaplayan kafasında oyunu kurmuş bir erkek olan Venüs ikizleri kimi zaman duygusuzluklarıyla da ünlüdür. İkizlerin tipik özelliği zaten zeki kadınlardır. Venüs’ü ikizlerde olan erkek için sapyoseksüel bile diyebiliriz. Flört etmeye bayılan gerektiğinde risk alan Venüs ikizler erkeğinin en güzel huyu kesinlikle vazgeçmiyor olmasıdır.

Venüs Yengeç Erkeği

Hani evlenilecek erkek dediğimiz erkekler var ya muhtemelen onların Venüs’ü yengeçtedir. Duygusal, ailesine bağlı, kadınını el üzerinde tutan bu erkek sevgilisini pamuklara sarıp sarıp sever. Çok makyaj yapan kadınlar ve strateji seven kadınlardan hiç hazzetmezler. Doğal ve doğal olan her şeyi severler bazen o kadar çok severler ki, yeter diyesiniz gelir.

Venüs Aslan Erkeği

Bu erkek de havalı mı havalı, gururlu, kendine güvenen kadınlardan oldukça etkilenirler. Zaten gösterişi seven aslan erkeği Venüs ile beraber yanında ışıl ışıl parlayan kadın ister. Güzellik olsun çekicilik olsun zeka olsun her şeyden isterler. Kadınıyla her manada gurur duymak isteyen aslan erkeğini bu anlamda tatmin etmek kimi zaman zor olabilir. Venüs erkeği hediyeleriyle de meşhurdur. Maddi imkanları el verdikçe kadınına hediye almaya bayılırlar

Venüs Başak Erkeği

Venüs başağı pek romantizm sevmez gücünü kullanamadığı için. Tipik olarak mükemmeliyetçilik ön plandadır bu erkeklerde. İsterler ki, her şey kusursuz olsun. Zaten armudun sapı üzümün çöpünü diye diye kimseyi beğenmez bu Venüs başak erkeği. Venüs rahat olmadığı için biraz da gergindir bu erkekler. Sizi tedirgin etmeye bayılırlar. Eleştiriyi unutmayalım en sevdikleri şeydir bu erkeklerin, durmadan eleştirebilirler. Bu erkeğin en iyi özelliği kesinlikle rol yapmamasıdır. Eğer yanınızda bir Venüs başak erkeği varsa; bilin o sizi çok seviyordur.

Venüs Terazi Erkeği

Venüs’ün  parladığı gücüne  güç kattığı burçtur terazi. Romantik, aşkının peşinden koşan, sosyal ortamların aranılan erkeğidir. Uyum insanıdır bu erkekler özellikle sekste yaratıcı fikirlere fazlasıyla da açıktır :)) fiziksel görüntüsüne fazlasıyla önem veren bu erkek, kadınından da aynı bakımı ister. Kadınını çok seven bu erkekler biraz çıt kırıldım olabilirler. Kesinlikle tartışmaktan hoşlanmayan bu erkekler ile kavga etmek ilişki bitirme nedeni olur.

Venüs Akrep Erkeği

Venüs’ün kendini gösteremediği bir diğer burçtur akrep. Venüs burada şüphecilik ve kuşkucu bir izlenim verir. Bu erkekler için öncelikli kriter, partnerlerinin seksi olmasıdır. Öte yandan cinsel uyum bu Venüs akrebin en önemli kriteridir. Kadınında güzellikten önce aradığı budur. Sırları sevmeyen bu erkek, benden ne saklıyorsun diyerek ilişkiyi mahvetme potansiyeline sahiptir.

Venüs Yay Erkeği

İşte risk almayı seven, imkansıza inanmayan, cesaret kralı Venüs yay erkeği !! Venüs yay erkeğiyle ya spor salonunda ya da bir dağ kampında tanışmanız çok olasıdır. Macera seven bu erkekler; eğlenceli, esprili kadınlara aşık olurlar. Eğer Venüs yay erkeğinden hoşlanıyorsanız elinden tuttuğunuz gibi bir dans okuluna ya da yurtdışında bir tatile götürün. Sizi aşkları katlanarak artacak.

Venüs Oğlak Erkeği

Oğlak, Venüs’e burada sabır verir J kendinden emin olana kadar harekete geçmezler Venüs oğlak erkekleri. Bu garantici halleri daha ilişkiyi başlamadan bitirse de prestij her şeyden önemlidir bu erkekler için. Güçlü kadınlar ilgilerini çeker, darlamadan sevmek ve sevilmek isterler. Nerdesinler, ne zaman gelirsinler bu erkeği sizden soğutacak sorulardır. Çoğu zaman kariyeri hayatındaki her şeyden önemli olduğunu düşünürken ansızın kapınıza gelip size sadakatlerini ve aşkını gösterecek kadar da sevecen insanlardır.

Venüs Kova Erkeği

Özgürlük diye diye helak olduğumuz kovaya geldik. Venüs kovada uzaktan sevmeyi öğretir J herkesin kendi özel alanı olan rahat ilişkilerin insanıdır bu erkekler. Konuşkan kadınlara, bilgili ve kültürlü kadınlara bayılırlar. Biraz marjinal ilişkilerin erkeklerdir. Medeni durumudur, dindir, ırkıdır hiç bakmazlar severlerse peşinden gider bu erkekler. Rahat rahat uzaktan sevdiği için ne kıskanmak ne kıskanılmak bu erkeğe gelmez. bu erkek asla ve asla tahmin edemeyeceği kadınların peşinden koşar. Bilinmeyeni aramak işte tam bir kova tarzıdır.

Venüs Balık Erkeği

Venüs’ün en güçlü olduğu burçtur balık. Yücelip parladığı, rahatlıktan kendini her yönüyle gösterdiği yerdir aynı zamanda. Venüs balık erkeği her kadının hayalini bir kere mutlaka kurduğu alfa erkeğidir. Duyarlı, sadık, romantizm, fedakarlık, tutku… Buram buram aşk kokar Venüs balık erkeği. Kadınından başka hiçbir şeyi görmez bu erkekler aşık olduğunda. Bu erkeklerin tek olumsuz yönü partnerlerini idealize etmeleridir. Bazen kafasında yarattığı kişiye aşık olurlar. Balık Venüs erkeği anlaşılmaz kadınlardan hoşlanır, onu şaşırtan, marjinal kadınları çekici bulurlar. Hatta uğurlarında bir ömür harcayabilirler.

 

Kopi Peyst’te bundan sonra astroloji yazıları da yer alacak. Takip edin ilginç bilgilerden haberdar olun 🙂

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here