Dünya’nın Her Yerinde Yapabileceğiniz 13 Meslek

0
393

Hayallerinde Dünya turuna çıkmak olan ya da başka bir ülkede yaşayıp sessiz sakin bir hayat sürmek isteyenlerden misiniz ? Sakin, sosyal hakların yeterli olduğu ülkelerde daha az maaşa çalışırım yeter ki huzurum olsun diyenlerden misiniz ? Ya da bir yere gitmek istemiyorum ama ne olacağı belli olmaz kapı dışarı edildiğimde, ya da çalıştığım yer battığında elimde yapabileceğim bir meslek olsun beni geçindirsin diyenlerdenseniz bu yazımız tam size göre. İşte size Dünya’nın her yerinde iş bulabileceğiniz para kazanabileceğiniz meslekler.

13. Tur Rehberi

Gezeceğiniz yerlerin tarihi yerleri hakkında bilgileriniz var ve yabancı dil biliyorsanız, oradaki yabancılara becerilerinizi gösterebilirsiniz.

10-common-travel-mistakes-you-can-avoid

 

12. Scuba Hocası

Gittiğiniz yerlerde deniz olması şartıyla aç kalmayacağınız bir meslek. Tabi illa deniz şart mıdır, değil. Ama olursa takviminiz sıkışacaktır.

 

sr

 

 

11. Metin Yazarlığı

yazar

 

10. Seo Uzmanı ( Search Engine Optimization)

Artık teknoloji dediğiniz zaman akan sular duruyor. Akıllı telefon teknolojisi ve uygulamaların hayatımıza girmesiyle de her yerde bilgiye ulaşabiliyoruz. Bu bilgilerin bize ulaşmasını sağlayan kişilerin en önemlileri ise seo uzmanları. Ortak teknoloji dili olduğu için de Dünya’nın her yerinde iş bulmaları kolaylaşıyor.

seo-expert

 

9. Düğün Fotoğrafçısı

Her yerde bir düğün ritüeli vardır. Size kalan sadece makinenizi alıp kareleri yakalamak.

wedding-photographer

 

8. İngilizce Öğretmeni

Ülkemizde de çokça bulunan yabancı hocaların esas nedenleri çok iyi İngilizce ya da yabancı dil bilmeleri. Ne demişler bir lisan bir insan, iki lisan iki insan.

teach-abroad2-edit

7. Müzisyen, Dj

Dil bilmiyorsanız nota bilmeniz de önemli. Çünkü insanlığın evrensel dili müziktir.

2012-01-16-bourbon-street-musicians

 

6. Uluslararası Yardım Kuruluşu Çalışanı

Bir gönüllü olarak sınırları aşabilir, muhteşem tecrübeler yaşayabilirsiniz.

liz-2015-gocambio-ireland-php-994-hd-1455593945

 

5. Yoga Hocası, Fitness Hocası

Herkes güzel ve fit bir vücudu olsun ister. Bunu sağlayanlar ise spor salonlarında fazla fazla mesai harcayan spor hocalarıdır. Eğer işinizde iyi bir yoga hocası ya da spor hocasıysanız Dünya’nın her yerinde iş bulabilirsiniz.

the-best-yoga-poses-for-you

 

 

4. Aşçı

Eh yoruma pek gerek yok sanırım 🙂

cook-grill

 

3. E-ticaret Uzmanı

Ticaretin 4 duvar arasından çıkıp internete taşındığı ve her gün daha da gelişen Dünya’da bu işin uzmanı olmak ciddi para ediyor. Dünya’nın her yerinde e-ticaret operasyonu yönetebilir kendinize kazanç sağlayabilirsiniz.

ecommerce-experts-300x252

 

2. Yazılımcı

İyi bir coder, yazılımcı olduğunuzda iş yapamayacağınız ülke yok bundan emin olabilirsiniz. Sadece biraz sosyal ilişkilerinizi ve dilinizi geliştirmeniz gerekecek.

1. Barista

Kahve ve benzeri içecek içilen her yerde iş bulabileceğiniz bir meslek ; Barista ! Son yıllarda artan kahve dükkanlarının ihtiyacı bile artık eğitimli barista olan Türkiye’de bu işi yapıyorsanız Dünya’nın her yerinde bu işi yaparsınız. Makine sistemi, kahve çekirdekleri aynı olan bu sektörde güzel bir eğitim ve tecrübeyle bulunduğunuz ülkenin sınırları dışına açılabilirsiniz.

Ülkemizde de eğitimin önemi çok yeni anlaşılmaktadır. Bunu önceden görüp 1.5 yıl önce eğitimlerine başlayan Baristaol.com 2017 itibariyle eğitimleri sonrasında İstanbul Bilgi Üniversitesi sertifikası vermektedir. Eğitimler Türkiye Barista Şampiyonu Nisan Ağca tarafından verilmektedir. Siz de bu eğitimlere katılın İstanbul Bilgi Ünviersitesi sertifikasına sahip olun ve Dünya’nın her yerinde yapabileceğiniz bir mesleğe kısa sürede sahip olun.

 

barista-030-6ff7246e

barista-egitimleri-sosyal

kopipeyst-sharer

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here