Bunları Yapmadan Evlenmeyin

0
174

Tebrikler sonunda nişanlandınız !

Başarılı evliliklere baktığımızda çiftlerin bir sonar adımı atmadan önce bu harika şeyleri yaşadıklarını görüyoruz.

Peki sizin evlenmeden önce yapılması gereken listeniz var mı ? Belki başarılı evlilik yaşamak için herkes gibi siz de evlenmeden önce yapmalısınız !
1. Kalp kırıklığı yaşayın

Evet bir klişe ama gerçek ! Ayrılmalar ve terk edilmeler sizin ilişkilerinizde neleri yanlış yaptığınızı ve bunları nasıl düzeltebileceğinizi öğrenmenize yarar.

Heart-Break-55

 

 

2. İnternetten Buluşma Deneyimi Yaşayın

Korkmayın, etrafınızdaki evli birçok arkadaşınız da internetten birbirlerini bularak evlendi. Her şeyimizi yaptığımız internetten tanışmayı ve buluşmayı artık garipsemeyin. Görücü usulü evlilikler de bile artık facebook var. Size ismi söylenilen kişi için ilk önce arkadaşlarına mı soruyorsunuz yoksa sosyal medya hesaplarını mı kurcalıyorsunuz ?

you-should-be-dating-online-1070044-TwoByOne

 

3. İlişkilerde neleri yanlış yaptıklarınızı öğrenin
Geriye dönüp kendi geçmişinize bir bakın. İlişkinizi bitirmenizde hangi etkenler daha ağır bastı. Karşı tarafa çok mu imtiyaz tanıdın ? Yoksa umursamaz mısın? Bunlar yeni bir ilişkiye başlamadan kendine sorman gereken çok önemli sorular. Eğer bu soruların cevabını bulamazsan benzer sorunlar daha da büyüyerek diğer ilişkinde karşına çıkacaktır.

landscape-1447783727-gettyimages-532097493

 

4. Aşık olun, hem de birden fazla !

Hayatının geri kalanında nasıl bir insanla ya da nasıl bir ilişkiyle yaşayacağını bulman gerekiyor. O yüzden çık dışarı ve aşık ol.

Love more than once

 

5. İlişkide taviz vermeyeceğiniz şeylerin kesin listesini yapın

Bunlar ileride daha iyi anlaşman için yapılmalıdır. Sizin sorulamayacak ya da sorgulanamayacak değerleriniz olduğu gibi karşı tarafın da bu şekilde değerleri vardır. Bunları karşı tarafla konuşarak belirleyin ve bir listesini yapın.

list-clipart-List-Clip1

 

6. Diğerlerine güvenmeyi öğren

Güven ilişkilerdeki en önemli şeydir. Hem de en önemlisi. Eğer geleceğini yaşayacağın kişiye güvenmezsen, mutlu evliliği nasıl gerçekleştireceksin ?

Businessman leading blindfolded female colleague through desert landscape

 

7.Evliliğin senin yegane çözümün olmadığını öğrenin.

Her daim kendin olman lazım, kendi kararlarını kendin vermeli asla başkasının etkisinde kalmaman lazım. Evet arkadaşların evlenebilir hatta çok mutlu da olabilirler ama bu senin mutluluğunun da tek çözümünün evlilik olacağı anlamına gelmemeli.

 

8. Yalnız vakit geçirin

Her zaman en rahat vakitler kendi kendine kaldığın vakitlerdir. Bu lüksü değerlendir.

be_alone

 

9.Tüm unsurları öğrenin

Gelecekteki partnerinizle evliliğe atılmadan önce ne yazık ki bütün sıkıcı işler hakkında, mesela finansal zorunluluklar ve sağlık sorunları gibi sorunları konuşmak zorundasınız. Partnerinizin Bankaya 100 bin TL Borcu olduğunu evlenmeden önce mi sonra mı öğrenmek istersiniz ? Ya da sizden önce evlenip evlenmediğini bundan bir çocuğunun olup olmadığını ?

all_factors

 

10.Ailenden olmayan biriyle beraber yaşa

Bunu bir test olarak düşünün. Çünkü aileden biriyle yaşadığınızda ona karşı toleransınız olabilirken başkasıyla yaşadığınızda tolerans haddinizi ölçebilirsiniz. Sonuçta evleneceğiniz kişi ne kadar sevgiliniz olsa da bir başkası aileden değil.

college-roommate

 

11. Kariyer yapmak için zaman harcayın

Evet yine bir klişe ama kendi başınıza iş hayatında yapabileceklerinizin sınırlarını evlenmeden önce kesinlikle deneyin. Üniversite, mezuniyet, iş bulma ve evlilik sıralamasını biraz erteleyebilirsiniz zararınız olmayacak emin olun !

kariyer_foto

 

12. Çocukların etrafında vakit geçirin

Bu size ilerde çocuk sahibi olup olamayacağınız konusunda yardımcı olacaktır.

shutterstock_223557418.0.0

 

13. Neden evlenmek istediğinizi anlayın

Partnerinizi gerçekten seviyor musunuz ? Ya da sadece evlenmek gibi bir hayaliniz mi var ? Hayatınızın geri kalanını gerçekten bunlarla mı geçirmek istiyorsunuz ? Tüm hayaliniz bir düğün giysisi ve şatafatlı bir düğün üzerine mi ? Veya bunu yaşlanmadan önce yapmak zorunda olduğunuz şeyler olduğu için mi yapıyorsunuz ? Lütfen bunu yapmadan önce gerçek niyetinizi öğrenin.

311951-question-mark

 

14.Adil mücadeleyi öğrenin

Gelecekteki eşiniz ile tartışma yaşamanız kaçınılmaz.
Bu yüzden ileride pişman olmayacağınız şeyler söylememek için adil kavga etmeyi tartışmayı öğrenin.

fight_fairy

 

15. İnsanları oldukları gibi sevmeyi öğrenin

İnsanların senin için değişmesini bekleme. Partnerinle evlenmek demen onu güçlü yanlarıyla ve zayıf yanlarıyla birlikte kabul edeceğin anlamına gelmektedir.

hands

 

 

16.Kendinizi birçok konuda geliştirin

Daha kendine tam yetmeden bir evliliği yürütmeyi nasıl becerebilirsiniz ? Bu yüzden bir ev erkeği olarak tamirat nasıl yapılır ve nasıl yemek pişirilir bunları öğrenmen gerek

banner-hettich-do-it-yourself-980-430

17. Gelecekteki eşinin arkadaşlarıyla tanış

Hayatının geri kalanını geçirmek istediğin kişinin arkadaş çevresi hiç görünmediği kadar önemlidir. Bir araya geldiklerinde nelerden konuşurlar, hangi mekanları seçerler, kendileri hakkındaki düşünceleri nelerdir, ne zamandır arkadaşlar bunlar gerçekten önemlidir. Evlenmeyi düşündüğünüz kişinin arkadaşlarıyla yoğun sıklıklar olmasa da buluşmaya ve görüşmeye özen gösterin.

friends_meeting

 

18. Gelecekteki eşinizin ailesiyle tanışın

Evlenirken sadece gelecekteki eşinizle değil, eşinizin ailesiyle de evleniyorsunuz. Önceden aileden üyelerle tanışarak anlaşabiliyor musunuz anlamaya çalışın.

meeting-with-girlfriends-family

 

19. Kendinizi tanıyın

Burası kolay değil. Eğer kendinizi ve nelerden rahat ettiğinizi bilmiyorsanız, hayatınızın geri kalanını geçireceğiniz kişiyi nasıl bileceksiniz ?

20. İçtenlikle özür dilemeyi öğrenin

Ara sıra berbat ederiz. Özür dilemeniz sizin olgun ve iletişime hevesli biri olduğunuzu gösterir. Doğru bir şey yapmak istiyorsanız içtenlikle özür dileyin.

apologizing

 

KopiPeyst_logo-01

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here