Anneler Günü İçin 9 Muhteşem Son Dakika Hediyesi

0
217

Uykudan kalktınız kahvenizi demlediniz güzel bir kahvaltı hayal ederken bir de baktınız ki bu planları yaptığınız gün Anneler Günü ! Sizi doğuran, baba ile aranızda köprü olan, okul günlerinizde herkesten erken kalkıp kahvaltınızı hazırlayan, okuldan kaçtığınızı babanıza söylemeyen (söylüyorsa da biz bilmiyorduk), tanıştırdığınız sevgilinize şöyle bir bakıp süzen, Dünya’nın tehlikelerine karnıyla duvar örüp sizleri 9 ay taşıyan annenizin yılda bir kez kutladığı günü unuttunuz. Hediye almak için ise çok az bir zaman var, hadi zamanı geçtik karar verme aşaması sizi strese sokacak. O zaman aşağıda saydığımız 9 son dakika hediyesi işinizi baya görecek gibi.

 

Sürpriz Kahvaltı (Öğle Yemeği ya da Akşam Yemeği)

Annenize neler pişirebildiğinizi ve nasıl servis ettiğinizi gösterebilirsiniz. Mutfağa geçip en sevdiği yemeği şimdiden yapmaya başlayabilirsiniz. Evet yemek yapmayı bilmiyor olabilirsiniz o zaman ya dışarıdan servis edersiniz ya da bir restorana gidersiniz.

Çiçek (Hiç Aklımıza Gelmez)

Tek ya da buket annenizin en sevdiği olmasına da gerek yok çünkü bütün çiçekler anneleri mutlu eder. Çelenk alma evladım tek ya da buket, sen çiçekiye sor o verir.

 

Kaplıca (Spa) Hediye Çeki

Sonraki günler için olabilir bir kaplıca hediyesi anneniz için muhteşem olur. Belki ayn gün yakınınızda bir yer vardır ama olmasa da olur anneler kaplıcaya sıcak suya ya da masaja bayılırlar. Onlara sevdikleri kokularla hatta mumlarla donatılmış bir hediye verebilirsiniz.

Pasta (Kendi Ellerinizden Ama !)

Bütün anneler tatlı ve pastaları sever. Tamam herkes tatlı ve pastaları sever ! Tarifi bulun, ürünleri tedarik edin ve anneniz için bir pasta günü hazırlayın. Kendi ellerinizle olsun çünkü hazır pastayı babam da alır o da hediye olmaz ev alışverişi gibi bir şey olur. Kendi ellerinizle olması onu düşündüğünüz için ona zaman ve emek harcıyorsunuz bu anneler için paha biçilmez bir hediye.

En Sevdiği Müziklerden Liste Yapın

Şöyle bir düşünün bakalım annenizin en sevdiği müzik hangisi. Çoğunuz afalladınız biliyoruz o yüzden biraz kafa yorarak kısa süre içinde anneniz için güzel bir playlist yapabilirsiniz. Liste yapmak için Youtube’ dan mp3 dosyalarına çeviren programlar mevcut ya da itunes ve spotify gibi uygulamalardan indirebilirsiniz.

Evini Temizleyin

Genel olarak pek fazla temizlikten pek anlamayız ve kendimiz bizzat kaçarız (Bekarken). Bu yüzden annenizin evini odasını ve mutfağı temizlemeniz annenizin görebileceği en muhteşem şey olacaktır. Düşünsenize, kendi evini nasıl temizliyor diye düşündüğü yavrusu gelip annesinin evini temizliyor. Öyle süpürge tak çıkar değil bildiğin hardcore temizlik ! (Klozetler ve yağlı tabak çanak dahil)

 

 

Arabasına Servis Bakımı

Uzatmadan anlatalım. biri geliyor aracınızı alıyor, yağ değişimi, fren bakımı, lastikler, yıkama vb. her şeyi yapıyor üstüne bir de bunların faturasını ödüyor. Nasıl hissediyorsanız bunu sonsuzla çarpın ve annenizin mutluluğunu düşünün 🙂

 

Mektup Yazın

En kalıcı en etkili olanı yine sona sakladık. Eğer iyi bir yazarsanız içine duygusallık ve espriler katarak muhteşem bir mektup oluşturabilirsiniz. Muhteşem bir yazar olamayabilirsiniz ama onu ne kadar önemsediğinizi ve sevdiğinizi kağıda basitçe dökebilirsiniz. İçinize çocukluğunuza ait olan güzel şeyler hatırlatan bir fotoğraf ekleyebilirsiniz. Mektup deyip geçmeyin anneniz için en güzel hediye bu olabilir.

 

Belki kahveye meraklıdır Barista Eğitimi hoşuna gider ! O zaman barista eğitimi hediye edin 🙂

Annenizin bir kahve dükkanı hayali vardır ya da kahveye meraklıdır. İşte bunu değerlendirmek ona hayatı boyunca aklından çıkmayacak bir deneyimi yaşatmak isteyenler için Barista Eğitimi hediyesi harika bir seçenek olacaktır. Annenize alacağınız İstanbul Bilgi Üniversitesi Serfitikalı Profesyonel Barista Eğitimleri’nde Anneler Günü’ne ait % 10 indirim ve vadesiz taksit kampanyasını kaçırmayın ! Eğitim için iletişim : 0 850 811 35 75

 

 

 

 

 

 

kaynak: lifehack.org

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here