Balayınızı Unutulmaz Kılacak 10 Harika Lokasyon

0
317

Balayı herkesin bir defa yapmayı planladığı seyahatlerin en başında geliyor. İşte bu tek tatil için muhteşem denizi, kumsalları ve tarihiyle dünyanın en çok tercih edilen balayı destinasyonlarını sizin için kopipeyst ediyoruz.

  1. Paris, Fransa

Romantizm denildiğinde Paris bir klişe gibi gelebilir ama aşıklar şehri Paris, her zaman Paris’tir. Her türlü gideri var. Gezecek yeri bitmeyen, her defasında yeni yerler keşfedeceğiniz bir şehir.

  1. Maldivler

Maldivler, balayı tatili için dünya üzerindeki en müthiş destinasyonlardan biri. Denizin üzerine kurulu özel villalar, denizin altındaki lüks restoranlar, dünyanın en iyi spalarının bulunduğu Maldivler, sizi gerçek dünyadan koparıp bambaşka bir gerçekliğe taşıyacak otelleri barındırıyor.

  1. Santorini, Yunanistan

Volkanik bir Yunan Adası olan Santorini, sönmüş bir volkan üzerinde yükselen rengarenk kayalıklarıyla balayı için dünyaca tercih edilen bir başka çekim merkezi olmuş durumda. Romantizmin doruklarda olduğu Santorini, kubbelerle tamamlanmış, mavi-beyaz renkli kübik yapıları ile Yunan tarzını masalsı bir biçimde yansıtıyor.

  1. New York, ABD

Empire State Binasının tepesinden New York metrosunun tünellerine bu şehir insanı her daim kendine çekiyor. 5. Cadde, Central Park ve Guggenheim’daki bilindik New York atmosferinden Meatpacking Bölgesi ve Brooklyn’de bulunan Williamsburg gibi daha yeni moda mahalleleri gezerek, Büyük Elma olarak tanımlanan bu hareketli şehrin hızla ve coşkuyla atan devasa bir kalbi olduğunu görebilirsiniz.

  1. Bali, Endonezya

Endonezya’nın en çok turist çeken adası Bali aynı zamanda balayına giden yeni evli çiftlerin de en çok tercih ettiği yerlerden biri. Burada da Maldivler’de olduğu gibi özel villalarda kalabiliyorsunuz, bir de size özel havuzunuz var. Bütün zamanınızı otelde geçirmek cazip gelse de turistik olarak da görecek ve yapacak çok şey var. Tapınaklar, maymun ormanı hatta belki biraz sörf. Ama en önemlisi de dünyaca ünlü Bali masajı: balayı tatilinizden masaj yaptırmadan dönmeyin, önünüzdeki yepyeni hayata rahatlayarak başlayın.

  1. Seyşeller

Maldivlerin kuzeni Seyşeller ya da Seyşel adaları, cennet veya valhala diye tanımlanan, tarif edilen yerlerden biri olsa gerek. Adanın tamamına yayılmış otelleri, bembeyaz kumsalları ile mutlu bir hayatın başlangıcınu mutlu bir şekilde yapabilirsiniz. 

  1. Capri, İtalya

Eğer İtalyan kültürünü seviyor ve burada özel bir balayı tatili geçirmeyi arzuluyorsanız, ülkenin en gösterişli tatil beldesi Capri Adası’nı tercih edin. Napoli’ye uçup Amalfi Kıyısı’ndan deniz otobüsü veya feribotla ya da en iyisi tekne kiralayarak adaya ulaşabilirsiniz.

  1. Zanzibar, Tanzanya

Tanzanya denilince akla neler geliyor bilinmez ama Zanzibar bir çok kişinin ilk aklına gelen imge kesinlikle değildir. Vahşi yaşamın sadece 3 saatlik bir feribot seferi uzaklığında bir cennet adası. Beyaz ile ilgili bilinen tüm tonlardan farklı kumsallar sizi bekliyor. Yılın her dönemi güneş ve kumsallar sizi bekliyor.

  1. Mauritius

Madagaskar adasının 100 km doğusunda küçük bir doğal yaşam alanı, Maldiv ve Seyşel gibi ada otel sayısında ziyade doğası ve doğal yaşamı ile sizi başka diyarlara götürecek bir destinasyon. Türkiye’den aktarmalı olarak bu cennet köşesine ulaşmak mümkün.

  1. Prag, Çek Cumhuriyeti

Çek cumhuriyeti ya da Çekya hangisi doğru şu sıralar belli değil ama Prag gibi bir şehir bu ülkedeyken orası Avrupa’nın en güzel ve mutlaka gidilmesi gereken yerlerinden birisi. Hatta en başında geleni. Çok da pahalı olmaması ayrı bir avantaj. İçinden geçen nehriyle, köprüleriyle ve tarihi yapılarıyla sizi her zaman bekliyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here